Krajské kolo - Sedlčany

26.06.2011 20:07

Dne 26. 6. 2011 (So) jsme se, jakožto historicky první družstvo dorostu SDH Rynholec, zůčastnili Krajského kola požárního sportu v Sedlčanech u Příbrami.

Na tyto závody jsme se obzvláště pylně připravovali a o to víc nás namíchlo rozhodnutí, že polovina týmu (4 ze 7), se nemůže zúčastnit. Směrnice hry plamen pro celoroční činnost dorostu říkají:

Všichni členové družstva, které reprezentuje z titulu vítěze krajského kola příslušný kraj, musí mít trvalé bydliště v katastru kraje

Vzhledem k tomu, že Jakub Černý, Dominik Koza, Radek Jungmann a Filip Krejčí mají trvalé bydliště v okrese Kladno a my reprezentujeme okres Rakovník, nesměli se zúčastnit, znělo první rozhodnutí, které se dozvěděli den před odjezdem večer. Ovšem druhý den po dojezdu na místo při prezenci se rozhodnutí již po několikáté změnilo a bylo nám oznámeno, že dotyční mohou závodit, neb jim byla udělena vyjímka. Shánění členů na doplnění bylo tedy zbytečné. Jediné štěstí, že čtyři výše jmenovaní se přijeli alespoň podívat.

Každopádně smůla nás ne a ne opustit. Smůla a zmatek, který na závodech panoval. Krom toho, že se nám podařilo ztratit klíč (část nářadí nutná na PÚ), špatně napsané výsledky běhu na 100m, které byly po podání protestu změněny a posunuly Zdeňka o několik (cca 5) míst výše, nás smůla dostihla i v štafetě 4x100m.

Díky zmatku, který v dráze nastal, bylo při prvním pokusu vyhlášeno:

První trať družstvo dorostenců X , druhá trať družstvo dorostenek Y. Změna družstvo dorostenců X neběží. Trať jedna volná.

Načež ovšem startér poslal na první trať nás, aby se ušetřil čas. To ovšem hlasatel nevěděl a netušili to ani rozhodčí. První vystartoval a my jsme se tedy narychlo připravili a jen tak tak se vše sstihlo. Jenže Zdeněk nemohl mít připravené hadice, což nás ve finále o mnoho vteřin zdrželo. Protest jsme však podali příliš pozdě. Chybymi se člověk učí.

Výsledky:

Průběžné:

100m:
  • Z. Ledvinka - 23:81 (37. místo)
  • J. Černý - 23:92 (39. místo)
  • R. Jungmann - 23:96 (40. místo)
  • J. Rackiewicz  - 24:78 (43. místo)
  • D. Koza - 26:25 (50. místo)
  • D. Rackiewicz - 27:32 (53. místo)
  • F. Krejčí - 34:61 (55. místo)

z 56 závodníků

Průběžné pořadí: 8. z 8

Štafeta:

1)

• R. Jungmann
  • J. Černý
  • Z. Ledvinka
  • J. Rackiewicz

Čas: 85:68

2)

• D. Koza
  • F. Krejčí
  • R. Jungmann
  • D. Rackiewicz

Čas: Diskvalifikace (špatně držená proudnice na třetím úseku - hadice)

Průběžné pořadí: 8. z 8

P.Ú.:

Strojník: Z. Ledvinka

Savice: D. Koza

Koš: R. Jungmann

"Béčka": F. Krejčí

Rozdělovač: J. Rackiewicz

L. Proud: D. Rakiewicz

P. Proud: J. Černý

Čas: 45:80 (nepodařilo se nám nabrat - další smůla)

Průběžné pořadí: 6. z 8

Test z PO:
  • J. Rackiewicz: 2ch.
  • R. Jungmann: 2ch.
  • D. Koza: 1ch.
  • D. Rackiewicz: 2ch
  • J. Černý: 0ch
  • F. Krejčí: 0ch
  • Z. Ledvinka: 0ch

Průběžné pořadí: 7. z 8

Chyb: 7

* Průběžné pořadí - pořadí v dané disciplíně

CELKOVÉ POŘADÍ: 8. z 8 (29b.)

Vyrazili jsme v 500 ráno a vrátili se v 1930 večer. Stačili dva body a mohli jsme být sedmí, snad příště ...