Máje

13.05.2012 17:52

A je to tady, sobota 12. května 2012, po několikaměsíční přípravě můžeme konečně ukázat, co jsme se naučili. Na zahájení Májů jsme bez chybičky předvedli naučenou staročeskou Besedu a místostarostka kolem půl třetí oficiálně zahájila všeobecné veselí. Navzdory chladnému počasí a větru se tedy průvod vydává na cestu obcí. S přibívajícími hodinami se počasí vylepšuje a dokonce vykouklo sluníčko, ruku v ruce s tím se zlepšuje i nálada. Máje se přeci jen vydařily. V půl sedmé večer se procesí vrací zpět na náves a akce je ukončena. Posledních několik přihlížejících, kteří vydrželi až do konce se pomalu trousí domů. Většina účastníků je následuje, avšak někteří se připojují k pokračujícímu veselí v Asance.